Japonia kojarzy nam się głównie z samurajami, sushi i kwitnącymi wiśniami. Kraj ten należy do światowych liderów pod względem rozwoju gospodarczego i technologicznego, dlatego kontakty z Japonią w biznesie są dziś coraz częstsze. Czym charakteryzuje się język japoński i dlaczego warto zadbać o profesjonalne tłumaczenie pisemne na japoński, zamiast posługiwać się translatorem? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Pochodzenie języka japońskiego

Język japoński zaliczany jest do rodziny języków archipelagu Wysp Japońskich i wyspy Riukiu. Jako ciekawostkę, warto zaznaczyć, że naukowcy nie są w stanie do końca prześledzić związek języka japońskiego z innymi rodzinami języków. Najpowszechniejszym stwierdzeniem jest zaliczenie języka japońskiego do grupy języków ałtajskich. Obecnie języka tego używa ponad 130 milionów osób, które mieszkają głównie w Japonii. Kraj Kwitnącej Wiśni z jednej strony znany jest ze swojej wielowiekowej izolacji, zaś z drugiej strony z otwartości na wchłanianie nowych wyrażeń i zapożyczeń z innych języków, takich jak chiński, angielski, portugalski czy duński. Ma to oczywiście związek z burzliwą i bardzo ciekawą historią kraju.

Sayonara, czyli japoński w rozumieniu zachodniego człowieka

Dla przeciętnego europejczyka język japoński jest niezwykle skomplikowanym językiem z dalekiego wschodu. Kojarzy nam się głównie z sushi, anime, mangą czy karaoke. Główną barierą w jakimkolwiek zasymilowaniu tego języka przez europejczyków jest odmienny system pisma, ponieważ na japońskie pismo składa się system znaków kanji (które notabene są modyfikacją chińskiej kaligrafii), a także dwa sylabariusze, czyli katakana i hiragana zawierające po 48 znaków. Warto zaznaczyć, że język japoński dla polaków nie jest tak skomplikowany pod względem fonetycznym, ponieważ posiadamy bardzo dużo bliźniaczo podobnych dźwięków. W języku japońskim istnieje tylko 46 różnych dźwięków, co oznacza, że po ich opanowaniu można rozpocząć naukę mówienia poszczególnych wyrazów. Warto podkreślić, że dość dużym problemem jest sama gramatyka języka japońskiego, która jest zdecydowanie różna względem rodziny języków indoeuropejskich. Japońska gramatyka nie posiada koniugacji czasownika i rodzaju rzeczownika, przez co szyk wyrazów w zdaniu jest całkowicie luźny.

Wzrost popularności języka japońskiego w Polsce

Wzrost popularności języka japońskiego spowodowany jest przede wszystkim kontaktami biznesowymi. Dziś zapotrzebowanie na usługi tłumacza japońsko-polskiego i tłumacza polsko-japońskiego jest duże, ponieważ coraz większa ilość przedsiębiorstw i biznesmenów prowadzi interesy z Krajem Kwitnącej Wiśni. Warto podkreślić, że tłumaczenia biznesowe muszą być bardzo szczegółowe i precyzyjne, szczególnie w przypadku tak orientalnego języka jak japoński. Dlatego też tłumacz japoński jest obecnie bardzo pożądanym rodzajem tłumacza. Udane interesy z Japończykami można prowadzić tylko wtedy, gdy w pełni się ich rozumie. Dlatego też zdecydowana większość osób poszukujących tłumacza japońskiego, po prostu zgłasza się do profesjonalistów.

Gdzie jeszcze przydają się tłumaczenia pisemne na japoński?

Coraz częstsze biznesowe kontakty z Japonią sprawiają, że wzrasta zapotrzebowanie na japońskie tłumaczenia stron internetowych – japońskojęzyczna strona w zdecydowanym stopniu przyciąga i zachęca Japończyków, którzy słyną z tego, że kochają swój język. Idąc tym tropem, warto wymienić także tłumaczenia blogów na japoński – szczególnie tych podróżniczych, ponieważ jak powszechnie wiadomo, Japończycy uwielbiają podróże.

Podsumowując, język japoński coraz śmielej wchodzi w nasze życie codzienne, dlatego kultura i obyczaje Kraju Kwitnącej Wiśni są dla nas coraz bliższe. Biznesowe kontakty z Japonią to dziś norma, dlatego jeżeli potrzebujesz dobrego i rzetelnego tłumacza japońskiego, to postaw na nasze usługi. Radmal to profesjonalne tłumaczenia w atrakcyjnych cenach!

>

Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail. Nie wysyłamy reklam, nie spamujemy. Zapisz się!

Email *

WYCENA ON-LINE

Zadzwoń do nas +48 46 814 49 64 lub napisz E-mail bok@radmal.pl
Świadczymy usługi na najwyższym poziomie.
Dzięki kadrze pracowników sprostamy każdemu zleceniu.

Wycena

About author

Radosław Socha