Nauka obcego języka może być obecnie stosunkowo łatwiejsza niż jeszcze 20 lat temu, gdyż posiadamy znacznie więcej możliwości, które pozwalają na wygodniejszą, bardziej efektywną i przede wszystkim łatwiejszą formę nauki. Jednym z tych innowacyjnych sposobów jest właśnie Native Speaker, którego uważa się za najlepszą metodę współczesnej nauki języka. Dla osób niezaznajomionych z tematem może być to nowe i nieznane dotąd stwierdzenie, jednak poniżej będą zamieszczone wszystkie niezbędne informacje na temat tego kim jest Native Speaker.

Native Speaker – kim jest i czym się zajmuje?

Native Speaker w wolnym tłumaczeniu jest osobą, której językiem ojczystym jest właśnie ten język, czyli np. językiem ojczystym Native speakera języka angielskiego, musi być właśnie angielski. Jest to więc osoba, która przede wszystkim mówi z akcentem naturalnym dla tamtych rejonów, jednocześnie znając język od podszewki. Nie każdy może być native speakerem, gdyż potrzebna jest do tego również odpowiednia znajomość zasad gramatycznych. Tego typu nauczyciel jest coraz bardziej ceniony pośród metod na naukę wybranego języka. Jest to świetny sposób, by sprawdzić się w roli rozmówcy z osobą posługującą się danym językiem na co dzień. Taki rodzaj nauczania jest bardzo ceniony, szczególnie wśród szkół językowych, studiów, a nawet zwykłych szkół państwowych. Jeśli więc chcemy poćwiczyć naszą znajomość danego języka, najlepiej będzie to zrobić właśnie w towarzystwie Native Speakera.

Czym różni się Native Speaker od zwykłego nauczyciela?

Przede wszystkim trzeba nakreślić już psychologiczne elementy tego typu nauki. Polski nauczyciel, z którym uczniowie i tak mogą porozumieć się po polsku, będzie zyskiwał znacznie mniej uwagi uczniów. Natomiast kiedy do akcji wchodzi Native Speaker sytuacja diametralnie się zmienia. Uczniowie poświęcają mu więcej uwagi, słuchają uważnie i starają się zrozumieć jak najwięcej, wiedząc, że będą mogli porozumiewać się jedynie w tym języku – choć native speakerzy często dość dobrze mówią w drugim języku. Ponadto zaciekawienie całkowicie nowym nauczycielem, który jest innego pochodzenia, to ekscytujące wydarzenie, przez które uczniowie zdecydowanie więcej zapamiętują. Taki rodzaj nauki nieco różni się od zwykłych ćwiczeń z nauczycielem, gdyż większą część zajmuje tutaj praktyka, czyli pisanie i mówienie w danym języku. Jest to bardzo przydatne, jeśli chcemy nauczyć się języka na poziomie komunikatywnych, jednak warto pamiętać, że nie zawsze będzie to najlepsza opcja. Nie każdy ma łatwość w nawiązywaniu kontaktu. Niektórzy znacznie bardziej wolą naukę z książki przy pomocy regułek i wyjaśniania kolejnych zjawisk językowych po polsku.

Czy Native Speaker nadaje się na pierwszego nauczyciela?

Wybieranie Native Speakera na pierwszego nauczyciela jest dość karkołomnym zadaniem, gdyż oczywiste jest, że nie znając danego języka, nie będziemy w stanie dużo zdziałać w kontakcie z taką osobą. Tego rodzaju nauczanie przypomina naukę pływania przy pomocy wrzucenia kogoś na głęboką wodę. Może nauczy się pływać w stresie przed utonięciem, ale może się również już całkowicie zrazić do pływania. Tak samo wygląda sytuacja z Native Speakerem jako pierwszym nauczycielem. Jeśli nie znamy chociaż trochę języka, korzystanie z Native Speakera będzie praktycznie bez sensu, gdyż nie będziemy mogli odpowiednio czerpać z tego typu lekcji. Najpierw najlepiej nieco poduczyć się języka, żeby znać jego podstawy i umieć się jakkolwiek dogadać. Z taką wiedzą można już w pełni korzystać z usług Native Speakera, gdyż będziemy mogli dopytać o to, czego nie zrozumieliśmy i dowiedzieć się wiele o tym, jak w rzeczywistości wyglądają konwersacje w danym języku.

Formy nauki z Native Speakerem

Obecnie technologia umożliwiła znacznie więcej form nauki języka. Native Speakerzy oferują zarówno stacjonarne nauczanie w grupach, indywidualnie, jak i nauczanie online, rozmowa poprzez telefon czy chat. Spotkania tego typu mogą odbywać się więc tam, gdzie klient sobie zażyczy, dlatego jest to bardzo elastyczna forma szlifowania języka obcego.

Podobał Ci się ten artykuł?

Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail. Nie wysyłamy reklam, nie spamujemy. Zapisz się!

Email *

WYCENA ON-LINE

Zadzwoń do nas +48 46 814 49 64 lub napisz E-mail bok@radmal.pl
Świadczymy usługi na najwyższym poziomie.
Dzięki kadrze pracowników sprostamy każdemu zleceniu.

Wycena

About author

Radosław Socha