Nauka języków dla niektórych jest czymś prostym, dla innych to czarna magia, której nie da się nauczyć, zaś wszelkie próby to męka równoznaczna z tymi Syzyfa. Są języki, które uważa się za łatwe ze względu na prostą gramatykę, składnie czy fonetykę. Zdecydowanie należy do nich m.in. język angielski, którego każdy uczy się od okresu przedszkolnego lub szkolnego. Istnieją jednakże również języki, których nie da się tak łatwo nauczyć. Jakie to języki? Czy można się ich nauczyć? Wszystko znajdziecie poniżej!

Najtrudniejsze języki – ranking 2021

Najnowsze badania wykazują, że nasz rodzimy język, znajduje się w pierwszej dziesiątce najtrudniejszych języków na całym świecie. Co to dla nas oznacza? Że jeśli nauczyliśmy się tego języka, a jest on naprawdę wymagający, biorąc pod uwagę składnie, fonetykę, ortografię i gramatykę, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziemy mieli lepszy start, ucząc się innego, również trudnego języka.

Nie jest to oczywiście zasada, ale najtrudniejsze języki dla wielu z nas nie będą stanowić aż takiego problemu, jak dla osób innych narodowości. Niemniej jednak języki, które wchodzą w skład rankingu najtrudniejszych, są zdecydowanie skomplikowane na wiele sposobów, nie tylko biorąc pod uwagę liczbę różnego rodzaju zależności gramatycznych czy fonetycznych, ale również utrudnioną pisownię, odmienny alfabet i wiele innych.

Najtrudniejszy język na świecie

Najtrudniejszym językiem na świecie został obwołany język islandzki. Skąd taki werdykt? Dla osób, które choć raz miały styczność z tym językiem, wszystko staje się jasne. Język ten jest bardzo skomplikowany z tego względu, że wiele słów wypowiada się niemal identycznie, a ich pisownia nieco się różni. Przez to wystarczy inaczej ułożyć język, nie przeciągnąć samogłoski czy nie zrobić odpowiedniego odstępu i słowo będzie oznaczało całkowicie co innego, przez co porozumiewanie się będzie znacznie utrudnione.

Ponadto w języku islandzkim unika się zapożyczeń, co w dzisiejszym świecie jest niemal tak naturalne, że często można dogadać się właśnie korzystając z zapożyczeń. Próżno jest więc szukać w islandzkim słów, które mogłyby odpowiadać angielskiemu, czy innemu językowi, przez co zrozumienie go zdałoby się nieco prostsze.

Języki, używane przez niewiele osób

Następny miejsca przypadają dwóm językom, których użytkowanie jest naprawdę znikome, biorąc pod uwagę całą resztę listy. Są to języki: nawaho oraz baskijski. Oba te języki są na tyle rzadkie, że większość z nas nigdy nawet nie miała okazji ich słyszeć, a co dopiero trudzić się w ich zrozumienie.

Fiński i węgierski – czy rzeczywiście takie trudny?

Język fiński jest na liście głównie ze względu na to, że ma on bardzo złożoną gramatykę, w której 15 przypadków, 6 typów czasownika, bardzo dużo końcówek wyrazów czy wymiana spółgłosek, to najtrudniejsza część nauki tego języka. Jest on jednak możliwy do nauczenia, a już na pewno nie będzie problemu, by dokonać jego tłumaczenia przez ekspertów ze szkół językowych czy biura tłumaczeń.

Język węgierski natomiast jest na liście z bardzo podobnych przyczyn, gdyż również jest to język ugrofiński z rodziny języków uralskich. Słysząc ten język można stwierdzić, że jest on trudny, jednak patrząc na fonetykę, to wszystko wymawia się niemal identycznie, jak się pisze, dlatego jest to język, którego można się nauczyć.

Koreański i Japoński – Języki azjatyckie najtrudniejszymi na świecie?

Myśląc o najtrudniejszych językach na świecie, znaczna część pomyśli sobie o językach azjatyckich. I mają te osoby racje. Są to naprawdę trudne języki ze względu na to, że gramatyka, fonetyka czy pismo jest całkiem inne. Dlatego nauka tych języków z pewnością zajmie najwięcej czasu.

Nie ma się co martwić, bo jeśli ktoś rzeczywiście chce się go nauczyć, robić tłumaczenia czy po prostu nauczyć się go dla siebie, to zawsze może skorzystać ze szkoły językowej. Tłumaczenia natomiast najlepiej wykona Radmal, gdzie do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, by spełnić wszelkie oczekiwania względem tłumaczenia. Zaufanie nam to pewność, że tekst zostanie dobrze przetłumaczony. Nawet z najtrudniejszych języków na świecie.

>

Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail. Nie wysyłamy reklam, nie spamujemy. Zapisz się!

Email *

WYCENA ON-LINE

Zadzwoń do nas +48 46 814 49 64 lub napisz E-mail bok@radmal.pl
Świadczymy usługi na najwyższym poziomie.
Dzięki kadrze pracowników sprostamy każdemu zleceniu.

Wycena

About author

Radosław Socha