Zawsze przed rozpoczęciem nauki lub wybraniem języka dodatkowego w szkole czy na studiach, rodzi się zasadnicze i bardzo logiczne pytanie: „Czy język A jest trudny?”. Szukamy wówczas odpowiedzi w Internecie, krążąc po stronach i poradnikach, a zdania często są różne. Skąd to wynika? Z prostej zasady subiektywności. Każdy ma inne wyznaczniki co do tego, jaki język jest trudny i co jest w nim trudnego, dlatego nie warto jest się posiłkować opinią kogoś, kto mówi nam, że dany język jest prostu lub trudny. Najlepiej znaleźć obiektywne źródło, jak właśnie ten artykuł, gdzie wypisane są wszystkie elementy trudniejsze i łatwiejsze w danym języku, dlatego zapraszamy do lektury!

Podstawy języka niemieckiego

Nie bez przyczyny język niemiecki jest możliwy do wyboru już w klasach szkoły podstawowej. Nie jest on na tyle skomplikowany, by nauka go była męczarnią, a kolejne lekcje jedynie stresem dla dzieci. Podstawy języka niemieckiego są naprawdę proste i logiczne, dzięki czemu można łatwo wprowadzać kolejne etapy nauki języka.

Rodzajniki to coś, co każdego potrafi czasem zdenerwować, gdyż trzeba na pamięć uczyć się jaki rodzajnik ma dany przedmiot, jednak w konsekwentnej nauce nie sprawi to problemów, gdyż często zależności są bardzo podobne, dlatego najlepiej wyłapywać schematy i patrzeć na ten język logiczne, co znacznie usprawni proces nauki języka niemieckiego. Kiedy zrozumiesz te podstawowe zasady i schematy w języku niemieckim, jego nauka nie będzie już tak trudna.

Co jest najtrudniejsze w języku niemieckim?

W każdym języku są elementy, które wydają się być trudne na pierwszy rzut oka. Można sobie oczywiście z nimi poradzić, jednak wymaga to czasu i samozaparcia, dlatego też trzy główne zagadnienia w języku niemieckim pozostają niezmienne od wielu lat, niezależnie od nauczania w szkołach. Są to:

  • Rodzajniki,
  • Przypadki,
  • Szyk wyrazów w zdaniu.

Te trzy elementy są uznawane za najtrudniejsze podczas nauki języka niemieckiego. Wszystkie one są jednak możliwe do opanowania, jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że to praktyka pozwala na poradzenie sobie z tym problemem. Tak jak już wcześniej zostało wspomniane – szukanie schematów pozwoli na znacznie efektywniejszą naukę każdego języka i to samo tyczy się przypadków czy szyku wyrazów w zdaniu w języku niemieckim.

Jak uczyć się języka niemieckiego?

To pytanie spędza sen z powiek szczególnie w szkole podstawowej lub szkole średniej, kiedy bez chęci do tego, musimy uczyć się języka niemieckiego. Język niemiecki nie jest tak powszechny jak choćby angielski, dlatego nie często spotykamy się z tym językiem z serialach, grach czy filmach.

Netflix oczywiście oferuje kilka dobrych seriali, które pomogą Ci wsłuchać się w ten język i wyłapać nieco schematów, jednak oprócz tego potrzebna jest również praktyka, której nie można ominąć. Robienie zadań, wypełnianie pól w ćwiczeniach czy rozmowa z native speakerem to elementy najlepiej uczące języka w praktyce. Jeśli ograniczymy się jedynie do słuchania niemieckiego w serialach, to dobrze będziemy go rozumieć, lecz w mowie już tak dobrze radzić sobie nie będziemy.

Język niemiecki – wcale nie taki straszny!

Język niemiecki nie jest więc czymś, czego należy się obawiać, gdyż w istocie jest na podobnym poziomie trudności, co język angielski – oba te języki należą do rodziny języków germańskich, stąd wiele podobnie brzmiących wyrazów, zapożyczeń, czy nawet identycznych słów.

Tłumacz niemieckiego zawsze będzie najlepszym wyborem, kiedy przyjdzie nam tłumaczyć umowę lub jakiś cięższy tekst, jednak by nauczyć się go komunikatywnie nie trzeba wcale wiele. Biuro tłumaczeń Radmal dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że nie każdy ma ochotę na naukę języka, dlatego śmiało można skorzystać z oferty tłumaczy języka niemieckiego. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu bardzo łatwo jest się z nami dogadać. Tłumaczymy starannie, biorąc pod uwagę każde słowo oraz kontekst w jakim zostało użyte, by tekst był jak najlepiej przetłumaczony, zawierając cały sens oryginału.

>

Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail. Nie wysyłamy reklam, nie spamujemy. Zapisz się!

Email *

WYCENA ON-LINE

Zadzwoń do nas +48 46 814 49 64 lub napisz E-mail bok@radmal.pl
Świadczymy usługi na najwyższym poziomie.
Dzięki kadrze pracowników sprostamy każdemu zleceniu.

Wycena

About author

Radosław Socha