Zaczynając naukę języka, zazwyczaj zastanawiamy się czy dany jest trudny, czy damy radę się go nauczyć i ile to właściwie zajmie. Każdy język jest na swój sposób trudny, jednak każdy z nas nauczył się chociaż jednego języka, którym się porozumiewamy. Z tego wynika, że odpowiednią dyscyplina oraz zawzięcie pozwoli nauczyć się nawet najtrudniejszego języka w odpowiednim czasie.

Pułapki języka francuskiego

Co tak naprawdę sprawia trudność w nauce języka francuskiego? Jest kilka takich rzeczy, które oczywiście są możliwe do nauczenia, jednak nie dla każdego będzie to takie trudne. Przede wszystkim tym, co sprawia trudność, szczególnie na początku nauki, jest wymowa, która często nie jest intuicyjna i wiele sylab może się wydawać zbędnych w pisowni, gdyż wcale się ich nie wymawia lub skraca. Oczywiście z czasem zasady stają się zrozumiałe i logiczne, jednak początki w wymowie i tym, jak czyta się poszczególne słowa bywają trudne i irytujące.

Słownictwo w języku francuskim na początku może wydawać się trudne i niezrozumiałe, jednak z czasem zobaczymy zależności, które pozwalają na łatwiejsze zrozumienie tego, jak dane słowo się wymawia lub co ono znaczy. Często słowa można zrozumieć na podstawie tego, że są one podobne do słów w języku angielskim czy polskim, lecz z inną końcówką. Dobrym przykładem będzie tutaj: „la tradition” czyli tradycja lub „la tendance” czyli tendencja. Dzięki temu można łatwo nauczyć się wielu tego typu słówek, bez konieczności ich zapamiętywania tak, jak np. mniej intuicyjne słowo „dupain” czyli chleb. Może się kojarzyć z bólem od angielskiego „pain” jednak jest to całkiem inne słowo.

Stosowanie rodzajników, czy rzeczywiście takie trudne?

Rodzajniki zazwyczaj przez uczniów są uznawane za trudne i niezrozumiałe, gdyż trzeba się ich uczyć i każde słowo ma inny rodzajnik. W rzeczywistości jest to coś naprawdę intuicyjnego po pewnym czasie nauki, dlatego nie warto jest się zrażać że względu na jedną z trudności. Francuski jest jednym z tych języków, które na początku wydają się trudne, jednak po czasie stają się naprawdę przystępne i zdecydowanie należą do tych łatwiejszych języków, w przeciwieństwie do węgierskiego, islandzkiego czy japońskiego. Trzeba również pamiętać, że język francuski jest używany w wielu państwach, dlatego jego znajomość daje nam możliwość komunikacji w wielu krajach. Ponadto sami Francuzi nie przepadają za rozmowami po angielsku, dlatego bardzo dużym plusem jest, że ktoś choćby stara się z nimi komunikować w ich ojczystym języku.

Odmiana czasowników

W języku francuskim czasowniki odmienia się przez osoby oraz liczby, jednak jedynie na początku może to sprawiać nieco problemu, gdyż zależności są proste i po krótkiej praktyce z pewnością będziesz w stanie zrozumieć, na jakiej zasadzie to działa. Warto również pamiętać o tym, że język francuski ma mniej czasów niż język angielski, więc ich nauka powinna być prostsza. Ponadto wyjątki są łatwe do zapamiętania. W języku francuskim nie ma również niesławnego czasu „present Perfect” który w nauce języka angielskiego często jest uznawany za najtrudniejszy i najmniej lubiany przez większość uczniów.

Czy język francuski rzeczywiście jest trudny?

Z początku z pewnością będzie sprawiał nieco problemów, szczególnie biorąc pod uwagę słownictwo, pisownię oraz wymowę, gdyż te elementy często wydają się na początku nielogiczne, bezsensowne i skomplikowane. Z czasem jednak można zauważyć, że nie jest to coś, co przeszkodzi w nauce, a wszystkich tych rzeczy da się w miarę sprawnie nauczyć, lecz trzeba czasu i praktyki. Tłumaczenie z języka francuskiego jest dosyć trudne, szczególnie w kwestiach urzędowych, dlatego warto jest skorzystać z pomocy eksperta, zamiast robić to na własną rękę. Tłumacz francuskiego z pewnością poradzi sobie z najtrudniejszymi tekstami, dzięki czemu można być spokojnym o dobre tłumaczenie, z zachowaniem całego sensu i sedna tekstu. Na najlepsze tłumaczenie z języka francuskiego zapraszamy do Radmal, gdzie do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.

>

Unikalne i ekskluzywne artykuły na Twój adres E-mail. Nie wysyłamy reklam, nie spamujemy. Zapisz się!

Email *

WYCENA ON-LINE

Zadzwoń do nas +48 46 814 49 64 lub napisz E-mail bok@radmal.pl
Świadczymy usługi na najwyższym poziomie.
Dzięki kadrze pracowników sprostamy każdemu zleceniu.

Wycena

About author

Radosław Socha